Wybory przewodniczącego szkoły

Jeszcze tym miesiącu odbędą się wybory przewodniczącego szkoły. Już wkrótce oficjalnie ruszą kampanie. Na ten temat z Klaudią Gogolok ­ aktywną uczestniczką Samorządu Uczniowskiego rozmawiała Ewelina Jarosz.

The Ekonom Times: Kto w tym roku szkolnym kandyduje na przewodniczącego ZSE?
Klaudia Gogolok: Kandyduje 5 osób, licząc ze mną.

TET: Po co wybieramy przewodniczącego?
K: W samorządzie szkolnym jest kilka osób, więc ciężko w tak dużej grupie coś zorganizować. Przewodniczący jest osobą przewodnią, podejmuje ostateczne decyzje i wszystko kontroluje. Ponadto, przewodniczący również reprezentuje wszystkich uczniów przed dyrekcją i nauczycielami.

TET: Jakie są zadania oraz funkcje samorządu?
K: Pomaganie nauczycielom w różnych akcjach, organizacja imprez, na prośby nauczycieli i dyrekcji. Wygłaszanie opinii na różne tematy i przede wszystkim staranie się o to, by nie było w szkole nudno.

 

„Samorząd uczniowski tworzą wszyscy uczniowie.
Zasady działania i wybierania samorządu określa regulamin uchwalony przez ogół uczniów w głosowaniu równym, tajnym i powszechnym. Organy Samorządu są jednymi reprezentantami ogółu uczniów.
Samorząd uczniowski czynnie uczestniczy w tworzeniu szkolnego programu wychowawczego.”

Statut szkoły

 

 EwJa i ZuSa

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dzieje się, Wywiady i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>