Po naszej stronie sceny – widz

Hasło przewodnie tegorocznego koncertu brzmiało: „Życie jest jak bombonierka”. Nigdy nie wiesz co się trafi – dodawał zaraz Forrest Gump. W sumie zebraliśmy 6600 zł.

Koncert charytatywny to takie pozytywne wydarzenie. Idziemy się bawić, żeby pomóc komuś, kto tej pomocy potrzebuje. Tym kimś jest Antoś – synek absolwentki naszej szkoły, który urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową oraz wodogłowiem. Przyznam się, że w tym roku moje zaangażowanie ograniczyło się do wpłacenia cegiełki i oklaskiwania występujących. Dziwnie się czułam bez czerwonej, wolontariackiej wstęgi, ale byłam też ciekawa. Jak to będzie? A było miło. Na miejsce poszliśmy całą grupą, wywalczyliśmy należne sobie miejsca na widowni  i daliśmy się poprowadzić koncertowi, który biegł swoim rytmem. Na początek wystąpili Aneta Pierzyna, Roksana Kopiec i Jan Korzeniec w utworze „All of me”. Pamiętam, że zamknęłam oczy. Piękne. Patryk Podiuk zaśpiewał utwór „Valerie” (z rep. Amy Winehause). Zespół Wokalny „Dylemat” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Opolu, wystąpił w utworze „Ulepimy dziś bałwana” pod dyrygenturą Pani Urszuli Bardczak. Wystąpiły też dzieci z Publicznego Przedszkola nr 8 w Opolu. Następnie Damian Kazimierczak, Monika Stawczyk i Michał Poduszczak w utworze „O niebo lepiej” oraz Joanna Krochmalczyk i Agata Kubicka u utworze „People Help The People”. Potem Zespół „Biedronki” z Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach, w przedstawieniu tanecznym pt. „Hiszpański Taniec”. Damian Kazimierczak, Monika Stawczyk, Roksana Kopiec i Piotr Bojarski zaśpiewali „Bombonierkę”. Do dzisiaj ją nucę. Grupa Taneczna przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dańcu w przedstawieniu tanecznym pt. „SHOW DANCE”, Zespół „Trzy akordy darcia mordy” z Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu u utworach: „Młody maj” oraz „One Way Or Another”, Zespół Wokalny z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu i Zespół Wokalny „Dylemat” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Opolu w utworze „Mam tę moc” pod dyrygenturą  Urszuli Bardczak oraz Grzegorza Walasika. Seweryn Jabłoński i Paweł Dołęgowski z Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu wystąpili z utworami: „Biało-czerwona jesień” oraz „Pocałunek na dobranoc”. Niezawodny „Belfederband” z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu zaśpiewał„To co dobre”, Zespół Wokalny z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu w utworze „Nic do stracenia” pod dyrygenturą Damiana Kaźmierczaka. Koncert zakończyłsię piosenką „Heal the World”, podczas której wolontariusze znosili na scenę świece.

Następnego dnia rozmawiałam z kilkoma występującymi osobami. Niektórzy wydawali się odrobinę zawiedzeni.
- Ciężko pracowaliśmy, ale na próbach wychodziło nam lepiej. – tłumaczyli.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dzieje się. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>